Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Работник рутински до нова победа во плеј-офот (фотогалерија)

Еурофарм Работник – Тинекс Пролет 31:19 (13:9)Екипата на Еурофарм Раборник продолжува со победите, а попладнево, пат во четвртиот натпревар во плеј-офот во спортската сала “Боро Чурлевски“ го победи Тинекс Пролет. Избраниците на Стевче Алушовски го победија составот на Пролет со убедливи 31:19, и со тоа се поблиску чекор до посакуваното второ место на табелата. “Фармацевтите“ немаа проблеми околи победникот, а првото полувреме помина  во водство, кои на крајот на полувремето им донесе предност од четири гола, 13:9.На стартот на вториот дел домаќините додадоа уште два гола, а резултатот дојде до +6 (15:9), а следуваше и нова серија за  19:10.Последните минути беа само колку да се доигра натпреварот, крајот беше 31:12.Филип Кузмановски постигна осум голови за Еурофарм Работник, а  Милан Ѓукиќ  шест гола.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.