Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: изгоре барака на улица “Девеани“

На 25.04.2019 година околу 02.45 часот во СВР Битола било пријавено дека  на ул.„Девеани“ во Битола настанал пожар во барака сопственост на М.Р. (60).
 
Во пожарот бараката целосно изгорела.
 
Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола.
 
Увид извршила екипа од СВР Битола. 
 
Фото: архива

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *