Press "Enter" to skip to content

Одиграни натпреварите од “А“ и “Б“ општинските лиги, Јенимале со висока победа

Во организација на Општинскиот фудбалски сојуз Битола се одиграа редовните кола во општинските лиги.

По одиграни 23 коло од општинската “А“ лига, лидер на табелата е екипата на Стрела, а во “Б“ лигата лидер е екипата на Јенимаале по 13 кола иако се поразени на домашен терен од екипата на Ношпал.

Резултати во општинска “А“ лига, 23 коло:

Црна Река – Поешево 2:3

Победа – Лисолај 2:2

Олдбојс – Пелагонија Л 2:3

Новаци – Карамани 3:0

Космос – Кск 2:1

Доск – Светлост 6:0

Стрела – Чагор 2:2

Партизан – Буково 2:2

 

Резултата во општинска “Б“ лига, 12 коло

Пелагонија Т – Јенимаале 0:5

Пелистер ТМ – Пелагонија С 5:2

Хајдук – Младост Д 1:4

Младост Го – Еленик 0:1

Напредок – Пелагонија Д 2:1

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.