Press "Enter" to skip to content

Вечерва осма по ред велигденска забава кај “Шведскио“

Вечерва сопственикот на пицеријата “Кај Шведскио“, Драган Талевски ќе ја продолжи традицијата за организирање на традиционалната Велигденска забава, која ќе се одржи пред пицеријата.-Продолжувам со традицијара која ја започнав пред осум години, кога барав начин да го оживеам овој простор. Сега делот од Широк Сокак, под Камен мост е “активен“ со десетина угостителски објекти, што ме радува, вели Шведскио.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.