Press "Enter" to skip to content

Пелистер поразен во Дебар, останува во Втората лига

Кораб – Пелистер 1:0 (1:0)

На две кола пред крајот на Втората фудбалска лига екипата на Пелистер и теоретски ги изгуби шансите за пласман во Првата фудбалска лига. Во Прва лига директно влегува екипата на Струга Трим Љум, а во бараж за пласман во Првата лига ќе игра екипата на Лабуништа.

Пелистер на гости загуби од Кораб со 1:0. Стрелец на единствениот погодок на денешниот натпревар беше Ујкан Муча во 42. минута.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.