Press "Enter" to skip to content

Пораз на Пелистер од Вардар во заостанатиот натпревар од 4. коло (фотогалерија)

Пелистер – Вардар 24:31 (15:14)

Сала: Боро Чурлевски во Битола. Гледачи: 1000. Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски. Делегат: Васил Чавдаров.

Пелистер: Ристевски, Маџовски 1, Поповиќ 5, Димитровски 4, Апостоловски, Јовановски, Димитровски 1 , Кобетиќ 1, Стоилевски 2, Плех, Табангует 6, Дрогришки 3, Ивановски 1.

Седмерци: 3/4. Исклучувања: 2 мин.

Вардар: Стоилов 1, Недановски, Поповски 11, Кристопанс, Мораеш 1, Карачиќ 5, Калараш, Гедбане, Чакалиќ, Дибиров 4, Војводиќ 3, Кисељов 3, Мишевски 1, Калајџиевски, Милосављев.

Седмерци: 3/4. Исклучувања: 6 мин.Во заостанатиот натпревар од 4. коло во Суперлигата, екипата на Пелистер беше домаќин на Вардар. Пелистер играше со многу променет состав, без Станојевиќ, Гуглета и Ѓорѓески и повредените Петров и Лековиќ, а со нов тренер на клупата, Велјановски.