Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: се скарал со избирачкиот одбор, ја турнал гласачката кутија и доби кривична

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.С. (40) од село Добрушево, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на избори и гласање“.

На 21.04.2019 година околу 17.40 часот во село Добрушево, на избирачко место, пријавениот започнал вербална расправија со избирачкиот одбор и набљудувачите, при што ја турнал кутијата со избирачкиот материјал.  

Mission News Theme by Compete Themes.