Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: нападнат полициски службеник на “Мирче Ацев“ и повторно нападнато лице

На 08 јуни во СВР Битола било пријавено дека истиот ден околу 18.45 часот на улица „Mирче Ацев” во Битола, З.Л. од Битола физички нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот против З.Л. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 09 јуни во СВР Битола, А.Т. од Битола пријави дека истиот ден во околу 17.00 бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Mission News Theme by Compete Themes.