Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: се удави 14 годишно девојче

На 12.06.2019 (среда), година околу 12.45 часот во СВР Битола било пријавено дека во Клиничката болница во Битола било донесено починато 14-годишно девојче, кое починало околу 10.00 часот во базен на улица “Довлеџик“.

По наредба на Јавен обвинител, телото е дадено на обдукција.

Mission News Theme by Compete Themes.