Press "Enter" to skip to content

Вистинско задоволство на душа и тело со естетски, релакс и медицински масажи во “Уна Нова“

Летото е вистинско време да го посветите на себе. Ова е период на годишни одмори кога имаме повеќе време да си посветиме на себе. Посветете си го за нега, опуштање и релаксација, за да ги наполните батериите, и   ослободите  од стресот.

Од салонот “Уна Нова“ ви препорачуваат вистинско опуштање со масажите за тело, лице и деколте. Тука се и промотивни пакети во т.н. „спејс шатл“ инфрацрвен тунел со фантастични резултати за опуштање на цело тело.Убавиот амбиент, опуштената атмосфера, позитивната енергија и љубезниот тим во салонот на “Уна Нова“ причина да го посетите овој салон каде ќе добиете промотивни пакети за вистинско опуштање на телото кое добро ќе ви дојде ова лето. Може да изберете:

Пилинг масажа со морски алги која ќе ја измазни вашата кожа

-погодна за одење на плажа или потоа. Одлично опуштање и арома, а резултатот е мека и свиленкаста кожа…

– масажа со морска кал – против укоченост и болки, опуштање на мускулатура и ослободување од стрес.

– релакс масажа на цело тело со аромптерапија

– Парцијална масажа на грб

– масажа на лице, врат и деколте

Препаратите се од колекцијата на Janssen cosmetics.Инфра црвен тунел третман од 40 минути електростимулација и дренажа, кој ја затегнува мускултурата на телото и пасивно вежбање на мускулите и обликување на цело тело.

Инфрацрвената капсула “спејс шатл“ која како што е наречена, изгледа научно фантастично таа и дава фантастични резултати. Тие се намален обем и слабеење, стимулација и регенерација на ткивата и кожата, отстрануваљње на целулит намалуввање на проблемите со масните наслаги.

Покрај овие резултати за слабеење и релаксација таа има и успешни резултати во медицинска физиотерапија после скршеници, постоперативни зафати, болки во коски, зглобови, мускулни болки, ишијалгични болки и др.Се препорачува како медицинки третман против укоченост на мускулатура, главоболки и напнатост.  

Бидете опуштени но и негувани, подготвени за летото кога телото и нашата кожа е повеќе откриена и изложена на погледи. Тоа  може да го направите пред одење на одмор,  но и после тоа за да го зачувате сјајот на потемнетиот тен.

Салонот  “Уна Нова“се наоѓа во “Пелагонка 2“, 1 кат.

Информации на телефоните: 047/60 99 99  и  075 433 103.

Mission News Theme by Compete Themes.