Press "Enter" to skip to content

Пелистер ја победи Победа во вториот пријателски натпревар (фото)

Пелистер – Победа 1:0

Екипата на Пелистер, попладнево под Тумбекафе го одигра вториот контролен натпревар во оваа фаза на подготовки, а за противник ја имаше екипата на Победа од Прилеп.“Пелистерци“ победија со голот на Благојче Наумовски од слободен удар.

-Повторно игравме по тешко и жешко време, а сум задолен од тоа што го прикажаа фудбалерите. Полека влегуваме во форма, а фудбалерите со своите квалитети се наметнуваат, вели тренерот на Пелистер, Дарко Крстески.Во првиот натпревар екипата на Пелистер играше нерешено со екипата на Кадино 1:1.