Press "Enter" to skip to content

 Дуото “2БОНА“ – Марио Кун и Бонтони, нови идоли на тинејџерите во Битола (фото)

Над илјада фанови на дуото   “2БОНА“   заедно во еден глас ги пееше урбаните стихови од хитови кои имаат и над  2 милиони прегледи на “You Tube“.

…Тргнав јас напред и позади оставив,

Сите лоши моменти и празните зборови,

Стојам на своето цврсто ко споменик,

Ветив јас успех и целта ја поставив…

Дуото  “2БОНА“  одржаа концерт пред   битолските фанови синоќа во “Sun, Love Happiness pool bar“ во Битола, под продикција “Urban Records“. Дуото го сочинуваат Марио Јелиќ-Кун (продуцент, артист и текстописец) и Антонио Стојановски-Бонтони (продуцент, артист и текстописец). На концертот пред битолските тинејџери тие направија мал спектакл.Тинејџерите од Битола се забавуваа  и играа на музиката од овие двајца млади талентирани музичари. Тие веке неколку години творат музика која е поразлична и препознатлива за ова дуо. Таа музика е спој на рап, хип хоп, аренби и регетон.

Битолската млада публика  заедно со своите идоли “Кун“ и “Бонтони“како  еден глас ги пееше урбаните стихови на нивните хитови. Во текот на вечерта се редаеа хитови кои имаат и   над 2 милиони прегледи на “You Tube“ – “Балкан“, “Моет“,  “Милиони“, “All eyes on us“, “Не ми дава мир“. Хитот „ Colombiana“ кој го изведуваат со Елена Китиќ од Р. Србија (ќерка на фолк пејачот Миле Китиќ) има  над седум милијони прегледи на You Tube.

На тинејџерите им се потребни идоли и изгледа  ги пронајдоја.

Дамијана Ристевска

More from ЗабаваMore posts in Забава »