Press "Enter" to skip to content

Пораз на Пелистер на “контролата“ од Тиквеш

Пелистер – Тиквеш 1:4

Двете екипи Пелистер и Тиквеш, кои важат за најсериозни кандидари за влегување во Првата фудбалска лига, од Вторали лига исток и запад, одиграа пријателски натпревар под Тумбекафе.

Екипата од “исток“ Тиквеш, го победи домаќинот Пелистер од “запад“ убедливо со 4:1.

Под Тумбе Кафе се играше по многу топло време, а стрелци на головите на кавадарчани, на овој пријателски меч беа Мојсов два, Ристевски и Митев по еден, додека за Пелистер почесниот гол го даде Борче Маневски.