Press "Enter" to skip to content

Македонските кадетки ја ги победија косовските во одбојка (фото)

Македонската кадетската одбојкарска репрезентација во Битола одигра контролен натпревар против репрезентацијата на Косово, во кој победи со максимални 3:0, по сетови со идентичен резулта 25:23 во секој сет.На оваа контролна средба нашиот стручен штаб испроба разни комбинации. Шанса добија сите одбојкарки, се со цел појасна слика пред финишот на подготовките, а во репрезентацијата има три одб0јкарки на Пелистер Волеј.Денес овие две репрезентации ќе одиграат уште еден натпревар, а и двете репрезентации ќе бидат дел од Балканскиот Шампионат во БиХ, но на стартот ќе играат во различни групи.