Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Работник нерешено на отворањето на “Добој 2019“ денес против домаќинот

Eурофарм Работник – Кринс Луцерн 24:24 (12:13)

Еурофарм Работник: Митревски (15 одбрани), Трајковски (1 одбрана), Чаневски (1 одбрана), Ојлески, Маркоски 1, Стјепановиќ 4, Шевелев 1, Радовиќ, Јотиќ 10, Вегар 1, Граџан, Ѓукиќ 2, Кузманоски 4, Петровски, Маџовски 1

Кринс Луцерн: Харбуз 10, Випт, Блатер 1, Релстаб, Гаврановиќ 3, Дерти, Ајхмер, Размштајер 2, Рамон, Делкиапо, Бар, Папез 4, Ловриќ, Хорштетер 4, Идризи

Во многу драматичен дуел во Добој, Еурофарм Работник и швајцарски Кринс Луцерн играа без победник 24:24, полувреме 12:13.

По ремито на отворањето пбедникот во групата и учесникот во финалето ќе биде извесна до последниот натпревар од групата.

Јотиќ со десет гола и Кузманоски со четири беа најефикасни кај македонскиот претставник, а одличен на голот беше и Митревски со 16 интервенции.

Денес во 19:30 часот Еурофарм Работник го игра вториот натпреавр против домаќинот, Слога во вториот натпревар од групата “А“.