Press "Enter" to skip to content

2.000 битолчани се радуваа на првата победа на Еурофарм Работник (фотогалерија)

На првата средба која екипата на Еурфарм Работник ја одигра во СЕХА лигата во спортската сала “Боро Чурлевски“ имаше 2.000 битолчани, кои ја бодреа екипата.Публиката започна како и ракометарите на Еурофарм Работник со грч на почетокот, а потоа како одминуваше времето на семафорот, така и публиката се будеше.Сепак кога беше најпотребно публиката им ја даде дополнителната мотивација на ракометарите на Еурофарм Работник и им посмета на гостинските ракометари кога се кршеше резултатот и натреварот.Битолските љубители на ракометот не се навикнати на ваков начин на следење на натпревари, но сепак ќе мораат да го прифатат, бидејќи строгите критериуми на СЕХА лигата, а за брзо време и на Лигата на Шампиони тоа го налагаат.Новиот начин на продажба на влезници и неможноста да се дојде до гратис влезница ќе мора да го прифатат битолчани, предвреме да си набават влезница и да следат натпревари.