Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Работник по завршувањето на првото коло, лидер на табелата во СЕХА лигата

Екипата на Еурофарм Работник по првата победа, по комплетирањето на првото коло е лидер на табелата во “Б“ групата во регионалната СЕХА лига, со три бода, поради гол разликата која ја направи против екипата на Спартак Москва.

Освен Еурофарм Работник во првото коло побеи острарија и екипите на Загреб и Весптем, кои иато така имаа по три бода и се пласирани на второ и трето место.

Поразени во првото коло се екипите на Спартак Мосва во Битола, Металопластика во Загреб и Мешков Брест на домашен терен од Веспрем.

Следното коло екипата на Еурофарм Работник е повторно домаќин во СЕХА лигата, ја пречекува екипата на Металопластика од Србија, на 23 сепрември, а на 15 септември во Лигата на шампиони ја пречекува екипата на Спортинг од Портигалија.