Press "Enter" to skip to content

Облечете се во боите на есента, ви порачуваат од бутик “Ивет“ (фото)

Есента со цел спектар на  бои  од златножолта, окер,до сите нијанси на пртокалова, црвена, зелена и кафеава… потполно во тренди  моделите за есен 2019 година.  Посетете го бутикот “Ивет“ во Старата битолска чаршија и  обновете ја есенската гардероба макар и со едно парче од трендовите за есен 2019 и тоа се: мантили, фустани во стил на 70 тите, анимал принт, каро, плише, металик шик…

И оваа есен струкиран мантил модерен и ин за поладните денови кои претстојат.  Во “Ивет“ ќе ги најдете во најдете окер, црна и боја на цигла. Бидете женствени и романтични и одберете фустан за различни прилики порачуваат од “Ивет“.Оваа сезона  во стил на 70 години опуштени со недефинирана силуета или благо струкирани на врзување или со карнери. Боите кои преовладуваат сите нијанси на  есен, но и шарени, цветни  со романтичен дезен. За оние кои сакаат гламурозен, секси “look“ и храбро го носат анимал принтот и оваа сезона  тој е еден од трендовите за есен 2019. Плишот како материјал се јавува и кај фустнаите, здолништата, а  плисираните здолништа од еко-кожа модерна комбинација со блуза и јакна.  Еден од есенските трендови каро во “Ивет“ ќе најдете  сакоа, пелерини, сукњи…  Интересни модели за сечиј вкус. Панталоните, фармерките и оваа сезона се со висок струк, до глуждови кои добро ќе се комбинираат со есенските кратки чизми. Во “Ивет“ ќе ги најдете во различни бои, модели и материјали. Сите модели од трендовите за есен 2019 во бутикот “Ивет“ по достапни цени.Во “Ивет“ ќе ви помогнат да  изберете модерна тренди комбнација  за секаква пригода од секојдневна  до свечена прилагоден на вашиот стил и вкус.

Бутикот “Ивет“ се наоѓа  во Старата битолска чаршија, слегувајки надолу од кај “подвожњакот“  ќе го препознаете излогот на  бутикот “Ивет“.