Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: тинејџер со “матиз“ прегазил старец на “Партизанска“

На 29.11.2019 во 16,25 часот било пријавено дека во Битола на улицата “Партизанска“, патничко моторно возило „даеву матиз“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.Г. (19) од Битола, удрило во И.С. (78) од Битола.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »