Press "Enter" to skip to content

Митревски, Маџовски, Марковски и Велковски од Еурофарм Пелистер на Европско во Австрија

На претстојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка селекторoт на сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац ќе има на располагање четворица ракометари од Еурофарм Пелистер.

На неговиот последен и список кој ги брани црвено-жолтите бои на македонската репрезентација Маџовски, Маркоски, Митревски, Велковски.

Репрезентацијата на Македонија првиот натпревар на ЕП 2020 ќе го одигра утре на 10.01.2020 (петок) против селекцијата на Украина со почеток во 20:30 часот.