Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: се запали “пасат“ на Ѓавато, возел Грк, совозач Алжирец

На 08.01.2020 во СВР Битола било пријавено дека настанал пожар во патничко возило „Фолксваген пасат” со грчки национални ознаки, управувано од 43-годишен жител на Египет и 30-годишен сопатник од Алжир, додека се движело по магистралниот пат Макази –Ѓавато, во близина на место викано „Свлечиште“.

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »