Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер 2 го победи тимот на Алушевски (фото)

Еурофарм Пелистер 2 – Алушевски 25:24 (15:14)

Екипата на Еурофарм Пелистер 2 на пријателски натпревар во пријателски натпревар го совлада Алушовски, резултат 25:24, 15:14, полувреме 15:14.Натпреварот кој се одигра во спортската сала “Боро Чурлевски“ во Битола, беше изедначен во текот на целиот натпревар, а во последните минути битолчани издржаа и не примија гол за израмнување.Ова беше тест на тренерот на Еурофарм Пелистер 2, Александар Зарков и неговиот помошник Михајло Силјанов да го оценат моменталниот капацитет на екипата.