Press "Enter" to skip to content

Времето за продолжениот викенд, сончево со мала до умерена локална облачност

Времето денеска во Битола и Битолско, ќе биде  сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер.“Уве“ индексот ќе биде 7.

Дневните температури од 16 до 25, во Битола до 22 степена.

И утре во продолженитето на викедот ќе биде претпладне сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од променлив правец. “Уве“ индексот ќе биде 6.