Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза, денес променливо облачно со сончеви периоди попладне нестабилно

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со потпросечни дневни температури за овој период од годината.

Денес, 30 мај, според прогнозите на метеорозолите од УХМР, Управата за хидрометеоролошки работи не очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. УВ=7. Температурите во Битола од 7 до 20°Ц.

И за утре, недела, не очекува слично време како денес, променливо облачно, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6.