Press "Enter" to skip to content

 Марјан Илиевски нов тренер на КК Пелистер, на местото на Љупчо Малинков

Кошаркарскиот клуб Пелистер од доцна синоќа има нов тренер. Марјан Илиевски – Мац седна на клупата на Пелистер, на местото на сменетиот Љупчо Малинков, кој ја водеше екипата до прекинот на сезоната.

Марјан Илиевски, синоќа го потпиша договор за соработка со сега, со многу амбици кошаркарки клуб Пелистер.

Марјан Илиевски, има 44 години,а во своето си-ви има запишано дека бил тренер на Блокотехна, Кожув, Лирија, Сигал Приштина, а ја освоил и БИБЛ лигата.

Покрај на тренерската позиција Пелистер е засилен со Бојан Трајковски и Бобан Стајиќ, а се очекуваат и четворицата странци.

More from СпортMore posts in Спорт »