Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: сончево претпладне, со локални врнежи од дожд попладне

За денес, вторник, 2 јуни, метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи на Макединија, прогнозираат дека претпладнево ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пладневните часови ќе има локални врнежи од дожд, повремено поројни проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер, најизразен долж Повардарието. УВ=7.

Во Битола темпрературите до 22 °С.

Променливо облачно со сончеви периоди. Во западните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=7.