Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: сончево препладне, кон крајот на денот локален дожд

За денес, петок, 5 јули, метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи прогнозираат дека денешното претпладне ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Температурата во Битола ќе достигне до 24°С.

За утре, сабота, 5 јуни, прогнозата е: променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6. Температурите во Битола ќе се движат од 14 до 22°С.

More from ВестиMore posts in Вести »