Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријавен физички напад во село Буково

На 07.06.2020 во СВР Битола, 28 жител на село Буково, битолско, пријави дека во
село Буково, тој заедно со 30 игодишник од Битола и 27 годишен жител на село Буково, биле физички нападнати од  двајца мажи на  возраст од 32 и 39 години, и двајцата од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира портпаролот на СВР Битола, Сања Стаматова.

More from ВестиMore posts in Вести »