Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: во Битола сончево со умерена облачност, попладне нестабилно време

Според метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи деновиве во претпладневните часови ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните ќе има локална појава на дожд, грмежи и засилен ветер.

За денес, четврток, 11 јуни, за Битол, метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи прогнозираат претпладне сончево со умерена облачност. Од пладневните часови на места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во Битола ќе дува ветар од западен правец. УВ=7, а температурите во Битола до 26°С.

За утре, петок, 12 јуни, времето во Битола ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и претежно на североисток со локален пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8, а температурите до 25°С.

More from ВестиMore posts in Вести »