Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: кривична за крадец кој ја повредил сопственичката на куќата и нападнато лице на “Прилепска“

СВР Битола поднесе кривична пријава против 31-годишник од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојничка кражба“. На 25.06.2020 на ул. „Шар планина“ во Битола, пријавениот влегол во куќа и додека пребарувал, бил затекнат од оштетената (70 години), по што ја турнал по скалите, а таа паднала и се здобила со тешки телесни повреди.

На 01.07.2020 во ПС Битола, 33 годипник од Битола пријавил дека на улица „Прилепска”во Битола бил физички нападнат. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

More from ВестиMore posts in Вести »