Press "Enter" to skip to content

Странските засилувања на Еурофарм Пелистер пристигаат во Битола

На скоро една седмица од почетокот на подготовките за новата сезона, тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, е во Битолаи и ги пречекува странските засилувања кои оваа година ќе ги бранат боите на клубот.

Први кои пристигнаа во најракометниот град во Битола се новите ракометари на Еурофарм Пелистер, Стипе Мандалиниќ и Матео Мараш, кои по доаѓањето во Битола веднаш се зафатоја со тренинзи, за што поподготвени да стартуваат со остантиот дел од тимот.

Тие го одработија и првиот тренинг, се разбира на отворено, на помошниот терен под Тумбекафе, согласно протоколите, индивидуален тренинг.

Инаку, од 27. овојјули Еурофарм Пелистер ги започнува подготовките прво во Битола, а потоа продолжуваат во Маврово, а за крај на подготовките на турнирите во Струга и Атина, Грција.

More from СпортMore posts in Спорт »