Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: битолчанка нападната и одзеле ланец од вратот на “Филип Втори Македонски“

На 09.09.2020 во 20.00 часот во СВР Битола, 37 жена од Битола пријавила дека околу 18.45 часот на ул.„Филип Втори Македонски“ во Битола едно лице со употреба на сила и одзело ланец од вратот.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.