Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: во Битола Променливо облачно со засилен северен ветер

Денес, петок, 18 сепрември, времето во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидромереоролошки работи, ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во западните и северните делови. Температурата до 27°С.

Утре, сабота, 19 сепрември, времето во Битола, ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата до 26°С.