Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: два напади на лица во Битола

На 19.09.2020 во 15.00 часот во СВР Битола, 53 годишник од Битола пријавил дека околу 13.40 часот пред угостителски објект на ул. „Климент Охридски“ бил физички нападнат и при тоа му се му се заканувал со остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 20.09.2020 околу 04.45 часот во СВР Битола, 19 годишник од Битола пријавил дека во близина на хотел на ул. „Широк сокак“ во Битола бил физички нападнат од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.