Press "Enter" to skip to content

Пелистер продолжува во Купот, убедливо го победи Љуботен

Пелистер – Љуботен 4:0 (0:0)

Пелистер убедливо го победи Љуботен во Битола во рамките на Купот на Македонија во првата рунда убедливо со 4:0, полувреме 0:0. Сите голови беа постигнати во второто полувреме, прво Хот го отвори резултатот, Маневски зголеми на 2:0, а потоа двапати стрелаше и Фазлиу. 

Гостинот на стадионот под Тумбекафе во Битола, одолеваше едно полувреме, но во финишот доживеа убедлив пораз. 

Резултатот се отвори во 58. минута, кога Хот успеа да поведе 1:0, а во 77. минута Маневски зголеми на 2:0. Потоа, два гола постигн Фазлиу, во 78. и 82. минута, за конечни 4-0.

More from СпортMore posts in Спорт »