Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: во Битола денес и утре нестабилно, од среда стабилизирање на времето

Денес, понеденик, 28 сепрември, времето во Битола, според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе бидепПроменливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, кои можат да бидат пообилни проследени со грмежи и засилен ветер. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Температурата во Битола до 23°С.

Утрем вторник, 29 септември, времето во Битола ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни проследени со грмежи и засилен ветер. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 20°С

Од среда следува стабилизирање на времето.