Press "Enter" to skip to content

Чанески 21, Мандалиниќ 9, Ојлески 3… одредени броевите на дреесовите на Еурофарм Пелистер од Битола

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер од Битола ги одреди броевите на дресовите за сезоната 2020/21 во СЕХА Гаспром лигата и Лига Европа.
 
Ракометарите на Еурофарм Пелистер во Битола во салата “Боро Чурлевски“ и на гостувањата во следната сезона 2020/21 година,  ќе ги имаат следнте броеви на дресовите:
 
21. Градимир Чаневски (капитен)
16. Благојче Трајковски
4. Никола Марковски
59. Елмир Граџан
10. Томислав Кушан
23. Марин Вегар
7. Дејан Кукуловски
24. Милоран Кукоски
9. Стипе Мандалиниќ
11. Невен Стјепановиќ
30. Мартин Велковски
2. Матео Мареш
3. Гоце Ојлески
6. Бојан Маџовски
13. Мирко Радовиќ
66. Милан Ѓукиќ
19. Ненад Костески
14. Марио Танкоски
18. Јосип Периќ
 
Стручен штаб: Жељко Бабиќ (тренер), Божидар Мојсов (асистент тренер) и Ице Соколески (асистент тренер)
 
Првиот официјален натпревар е дуелот од првото коло на групата “Д“ на Лига Европа против Татабања на 20 октомври во 18:45 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.
More from БитолаMore posts in Битола »