Press "Enter" to skip to content

Инфрацрвена тунел сауна во “Body M“ во Битола

-Како што со туширање и разни купки го чистиме телото, така инфрацрвената сауна се користи за чистење на внатрешноста на организмот, порачуваат од салонот за убавина “Body M“ во Битола.

Многу брзо по користење на инфрацрвената сауна ќе забележите промени како мека кожа, намалување на телесната тежина и повеќе енергија во телото.

Додека ја користите сауната, акумулираниот целулит и токсините во Вашето тело постепено ќе се топат, а Вие ќе имате повеќе енергија и ќе добивате младешки изглед.

30 минути поминати во инфрацрвена сауна е удобно, смирувачко, релаксирачко искуство – без пареа и претерана топлина.

Наместо чувство на празнење, ќе почувствувате наплив на енергија во Вашето тело.

Инфрацрвената сауна може да ги олесни болките во мускулите и зглобовите.

Влијанието од инрацрвената сауна ќе се забележи и на Вашата кожа – се намалуваат знаците на стареење а кожата ќе биде поубава.

30 минути опуштање во инфрацрвена сауна може да согори до 900 калории.

Исто толку време е потребно и да ги почувствувате предностите од оваа сауна за Вашето срце – тоа е еднакво на трчање 4 до 5 километри.

Јавете се и резервирајте термин за вас и вашата убавина и здравје, 070373412, “Body M“ во Битола на улица “Солунска“.