Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: во Битола сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува

Денес, сабота, 17 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 19°С.

Утре, недела, 18 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 19°С.