Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 18 октомври, времето во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18°С.

Утре, понеделник, 19 октомври, времето во Битола ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18°С.