Press "Enter" to skip to content

Денес 862 позитивни на ковид-19, во Битола 31, починат еден, 13 оздравени

Во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19, а во Битола има 31 нов случај на позитивни битолчани.

Починати се 14 лица, еден од Битола  на 76 години.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 223 оздравени пациенти од Битола 13 лица кои биле позитивни на ковод-19.

Досега во земјата се направени вкупно 243.357 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 29.558, бројката на оздравени пациенти е 19.994, на починати е 977, а бројот на активни случаи изнесува 8.587.

More from ВестиMore posts in Вести »