Press "Enter" to skip to content

Томислав Кушан-Еурофарм Пелистер од Битола: Рајн Некар Левен сигурно е најтешко гостување

Ракометар на Еурофарм Пелистер од Битола, Томислав Кушан, пред вечерашното гостување во Манхајм, Германија против екипата на Рајн Некар Левен вели:

-Мислам дека двата натпревари игравме добро. На првиот натпревар немавме среќа и загубивме на второто најтешко гостување во групата. Против Кадетен Шафхаузен во Битола, на свој терен,  исто така бевме добри, посебно во првиот дел, но немавме сили да го извлечеме целиот натпревар. Тој карантин, кој сите го прележавме, скапо нè  чинеше. Натпреварот против Рајн Некар Левен сигурно е најтешко гостување. Се работи за најквалитетна екипа во натпреварувањето. Но, ќе играме на победа и ќе дадеме максимум, па што сака нека биде. Најголем квалитет им е полуконтра и контра, играат брз ракомет. Често комбинираат со пивотменот, нивниот среден бек е еден од најдобрите во светот, Енди Шмит. Тоа се нивните најсилни страни, кои ќе се обидеме да ги затвориме.
More from СпортMore posts in Спорт »