Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 37 нови позитивни на ковид-19, оздравени 79, починати две лица

Во последните 24 часа се направени 3.012 тестирања, а регистрирани се 1.069 нови случаи на ковид-19, од кои во Битола се 37 лица позитивни на ковид-19.

Починати се 29 лица од  двајца од Битола  на 66 и 85 години.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1.242 оздравени пациенти од кои во Битола се 78.

Досега во земјата се направени вкупно 335.298 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 62945, бројката на оздравени пациенти е 40188, на починати е 1792, а бројот на активни случаи изнесува 20965.