Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: во Битола прoменливо облачно, вечер врнежи од дожд

Денес, недела, 24 јануари во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне прoменливо облачно, во вечерните и ноќните часови врнежите од дожд. Температурата во Битола до 11°С.

Утре, понеделник, 25 јануари во Битола времето ќе биде во текот на денот сончево со умерена облачност и со умерен до засилен југозападен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд. Температурата во Битола до 11°С.