Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 9 нови позитивни на ковид-19, оздравени 2

Во последните 24 часа се направени 854 тестирања, а регистрирани се 129 нови случаи на ковид-19 од кои во Битола се 9 лица позитивни на корона вирус. 

Регистрирани се 342 оздравени пациенти од кои се двајца.

Досега во земјата се направени вкупно 503.565 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 99.408, бројката на оздравени пациенти е 89.742, на починати е 3.076, а бројот на активни случаи изнесува 6.590.