Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: во Битола сончево и потопло со слаб ветер

Денес, вторник, 23 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14°С.

Утре, среда, 24 февруари, во Битола, времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 14°С.