Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: комшија пријавил физичка пресметка со комшивката

На 25.02.2021 во СВР Битола, 26 годишник од Битола пријавил дека на ул. „Таки Даскалот“ во Битола, по вербална расправија, настанала физичка пресметка помеѓу него и неговата сосетка на возраст од 41 година.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.