Press "Enter" to skip to content

Тројца младинци, средношколци, Гуцевски, Ристевски и Марковски дебитираа за Еурофарм Пелистер

Екипата на Еурофарм Пелистер вчера во Битола, во рамките на Купот на Македонија екипата имаше “лесен“ натпревар против Варда од Неготино, а тренерот Бабиќ во екипата вклучи им и даде солидна минутажа на тројца младинци од тумот кој го води Фарух Мемиќ.

Тројцата мадинцки кои играа се средношколци од Битола, кои се родени во 2003 година, кои ќе можат да се пофалат дека на 18 години играле за првиот тим.

Тројцата се од Битола, а се работи за Филип Гуцевски и Христијан Мицевски кои се ученици во Средното медицинско училиште, а Андреј Марковски е ученик во Горната гимназија.

Гуцевски, Ристевски и Марковски добија солидна минутажа и шанса да го покажат квалитот кој го имаат, но и максимално ја искористија минутажата.