Press "Enter" to skip to content

Топ Гол утре на “Ќумурно“ ќе “брка“ значајна победа против Кочани

Во рамките на 22. коло од Првата фудбалска жени екипата на Топ гол утре, недела во Битола ја пречекува екипата на Кочани, а натпреварот ќе се игра на фудбалското игралиште “Павел Шатев“, со почеток во 12 чаоот.

-Секој натпревар е важен, но овој е можност да ја продолжиме победничката серија и уште повеќе да се доближиме во сигурната зона. Нема простор за опуштање, ќе мора да се освојат овие три бода, изјави Теодора Петровска, капитенот на Топ гол.

More from ВестиMore posts in Вести »