Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: со “форд фиеста“ излетал од патот Битола-Меџитлија

На 19.04.2021 во 14.12 часот на патот Битола – Граничен премин Меџитлија, патничко возило „форд фиеста“, со битолски регистарски ознаки, управувано од 49 годишник од Битола, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката на возраст од 51 година од Битола, констатирани во Клиничката болница Битола.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола. 

More from ВестиMore posts in Вести »